Ring 18 k guld
Valmis
2015-03-01
295289
| Korkein tarjous | 5 600 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
RING, 18 k guld, rosaröda stenar, spår av svart emalj, 1700-talets slut/1800-talets början, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 4,6 g
Emaljskador, stenar med hack