Golvur 1700-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, 1700-tal, Johan Wasberg (1696-1774, mästare i Eskilstuna 1731), urtavlan märkt "Sic Volvitvr Aetas Johan Wasberg", höjd ca 230 cm, pendel och två lod medföljer
Lösa delar, slitage, sprickor
295311
2015-02-25