Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, Johan Wasberg (1696-1774, mästare i Eskilstuna 1731), urtavlan märkt "Sic Volvitvr Aetas Johan Wasberg", höjd ca 230 cm, pendel och två lod medföljer

Lösa delar, slitage, sprickor

295311

2015-02-25