Kinesisk tallrik 1800-tal Qing
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TALLRIK, porslin, Kina, 1800-tal, konturerat brätte, dekor i emaljfärger, spegel med motiv av krigare och ämbetsmän i trädgård, brättet med flygande fladdermöss, delvis förgylld, etikettmärkt undertill, diameter ca 19,5 cm
Smärre dekorslitage
295332
2015-02-25