Kinesisk bricka 1800-tal

Kinesisk bricka 1800-tal
Kinesisk bricka 1800-tal
Kinesisk bricka 1800-tal
Kinesisk bricka 1800-tal
Kinesisk bricka 1800-tal
Kinesisk bricka 1800-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BRICKA, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, konturerat brätte, delvis förgylld dekor med emaljfärger, reserver innhållande figurscener, ca 24x29 cm

Smärre dekorslitage

295333

2015-02-25