Pokaler i silver 1700-tal

Pokaler i silver 1700-tal
Pokaler i silver 1700-tal
Pokaler i silver 1700-tal
Pokaler i silver 1700-tal
Pokaler i silver 1700-tal
Pokaler i silver 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

POKALER, 2 st, silver, 1700-tal, bl a Bengt Colin, Uppsala (verksam 1699-1755), stämplad 1727, liv med graverad dekor av blommor, 8,5-10,5 cm, vikt 173 g

295449

2015-02-25