Spegel Johan Åkerblad 1700-tal

Klubbat för:

15 000 SEK

10 000 SEK

JOHAN ÅKERBLAD (1728-1799): Spegel, gustaviansk, stämpelsignerad samt bär Stockholms hallstämpel 1792, tvådelat glas, rik dekor med pärlstav samt kanneleringar, krön med delvis genombruten rosett samt medaljong innehållande antikiserande motiv, 130x51 cm

Smärre äldre ytretuscher

295487

2015-02-25