Spegel Johan Åkerblad 1700-tal
Klubbat för:
15 000 SEK
10 000 SEK
JOHAN ÅKERBLAD (1728-1799): Spegel, gustaviansk, stämpelsignerad samt bär Stockholms hallstämpel 1792, tvådelat glas, rik dekor med pärlstav samt kanneleringar, krön med delvis genombruten rosett samt medaljong innehållande antikiserande motiv, 130x51 cm
Smärre äldre ytretuscher
295487
2015-02-25