P G Thelander, litografi
2015-02-27
295541
| Klubbat belopp | 950 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
P G THELANDER (född 1936) och LOUISE LIDSTRÖMER (född 1948): Fluga, signerad av båda konstnärerna, etsning med handkolorering, 21,5 x 11,5 cm. Proveniens: 1:e intendent Göran Söderlund, Stockholm (gåva från konstnären)