Planscher och kartor bla. Danmark, Stockholm
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PLANSCHER, KARTOR MM, graverade kartor och planscher, 1700-1800-tal, varierande storlekar, bl.a. över Stockholm, karta Helsingborg (Ljunggren), Kort over Siaelland og Möen, porträtt Magnus Gabriel de la Gardie, mindre kartor Skandinavien, Holland, Europa, Piranesi, Tempai di Pallade nel foro del Nerva (ca 13,5x18 cm), 2 kartor över delar av Tyskland, Pommern och Thüringischen Kreis
Några veck, smårevor, mindre skador, 1 plansch över Stockholm med lagade revor.
295557
2015-02-26