Planscher och kartor bla. Danmark, Stockholm

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PLANSCHER, KARTOR MM, graverade kartor och planscher, 1700-1800-tal, varierande storlekar, bl.a. över Stockholm, karta Helsingborg (Ljunggren), Kort over Siaelland og Möen, porträtt Magnus Gabriel de la Gardie, mindre kartor Skandinavien, Holland, Europa, Piranesi, Tempai di Pallade nel foro del Nerva (ca 13,5x18 cm), 2 kartor över delar av Tyskland, Pommern och Thüringischen Kreis

Några veck, smårevor, mindre skador, 1 plansch över Stockholm med lagade revor.

295557

2015-02-26