Konstminnen mapp

Konstminnen mapp
Konstminnen mapp
Konstminnen mapp
Konstminnen mapp
Konstminnen mapp
Konstminnen mapp
Konstminnen mapp
Konstminnen mapp

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SVENSKA KONSTMINNEN: FRÅN MEDELTIDEN OCH RENÄSSANSEN Aftecknade och beskrifna på föranstaltande af SVENSKA FORNMINNESFÖRENINGEN. Häfte 1-9. Svenska Fornminnesföreningens Förlag 1891-99, stor folio. Text av O A Mankell, C Eichhorn, Olof Sörling, Hans Hildebrand, Gustaf Upmark, Sune Ambrosiani. Planscher av O A Mankell, J G Clason, A T Gellerstedt, Gust. E Pettersson, Olof Sörling, C F Lindberg, F Lilljekvist, Ingeborg och Helene Holck, Settergren, K A B-n, litograferade av Generalstabens Litografiska Anstalt samt Alexis Hasselquist

Slitage och fläckar, ej fullt genomgångna

295576

2015-02-26