Sekretär England 1800-tal

Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal
Sekretär England 1800-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SEKRETÄR, England, 1800-tal, fanér i mahogny med flera träslag, intarsiadekor, skrivklaff med skinn samt bakomvarande låd- och hyllinredning, höjd ca 151, 97x76 cm

Lösa dragringar till översta lådan, skrivskiva samt luckor med lagade sprickor, fanérsakdor, lagningar, sprickor, skador

295635

2015-02-27