Kista från Värnanäs herrgård
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KISTA, 17/1800-tal, trä, galvaniserad plåt, höjd 61, 110x55 cm, nyckel finns
PROVENIENS:Värnanäs herrgård, Halltorps socken, Kalmar län, genom arv till nuvarande ägare från Elisabeth Edelstam g.m. Fredrik Michael Mannerskamtz.
Slitage
295656
2015-02-26