Kista från Värnanäs herrgård

Kista från Värnanäs herrgård
Kista från Värnanäs herrgård
Kista från Värnanäs herrgård
Kista från Värnanäs herrgård
Kista från Värnanäs herrgård
Kista från Värnanäs herrgård
Kista från Värnanäs herrgård
Kista från Värnanäs herrgård

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KISTA, 17/1800-tal, trä, galvaniserad plåt, höjd 61, 110x55 cm, nyckel finns
PROVENIENS:Värnanäs herrgård, Halltorps socken, Kalmar län, genom arv till nuvarande ägare från Elisabeth Edelstam g.m. Fredrik Michael Mannerskamtz.

Slitage

295656

2015-02-26