Tre äldre franska handskrivna dokument
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FRANSKA HANDSKRIFTER (3). LOUIS XVIII (1755-1824), dokument, osignerat, 4 sidor i folio, daterat 1817, med poststämplar, två dokument med handskriven text på pergament, daterade 1697 och 1728, med poststämplar. Troligen köpebrev, eller kontrakt av något slag.
Något nötta och solkade, fläckar, delvis missfärgninar, 1 med blekt text.
295698
2015-03-01