Charles Chestman
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHARLES CHESTERMAN II, mandelfat/konfektfat, sterlingsilver, London 1795, delvis förgyllda, graverad dekor av enhörning, ovala, längd 12, höjd 1,5 cm, vikt ca 123 g
sliten förgyllning, smärre bucklor, obetydliga repor
295726
2015-02-27