Rebeca Eames & Edward Barnard silver England

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

REBECA EAMES & EDWARD BARNARD, muffin dish 2 dlr, sterlingsilver, London 1821, lockknopp i ben, graverad dekor av familjen Delmés vapen, peofilierad kant, båda delarna stämplade, skålens diameter 20, lockets diameter 14,5, höjd 9 cm, vikt ca 437 g

Skålen med invändiga repor samt smärre buckla

295749

2015-02-27