Rebeca Eames & Edward Barnard silver England
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
REBECA EAMES & EDWARD BARNARD, muffin dish 2 dlr, sterlingsilver, London 1821, lockknopp i ben, graverad dekor av familjen Delmés vapen, peofilierad kant, båda delarna stämplade, skålens diameter 20, lockets diameter 14,5, höjd 9 cm, vikt ca 437 g
Skålen med invändiga repor samt smärre buckla
295749
2015-02-27