Gorge Burrows och Joseph Preedy England 1700-tal

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

GEORGE BURROWS, tekanna och gräddkanna, sterlingsilver, London 1797 resp.1796, graverad dekor av monogram WMB, tekanna med trähandtag samt knopp, stämplade, tekannans höjd 16, längd 28 cm, gräddkannans höjd 12,5 cm, JOSEPH PREEDY, fat på fyra fötter, sterlingsilver, London 1793, graverad dekor, längd 17,5, höjd 2, 5 cm

obetydliga repor och bucklor

295770

2015-02-27