Robert Peaston England 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROBERT PEASTON, oljeflaska och pepparströare, sterlingsilver och glas, London ca 1770, glaset slipat, oljeflaskan med graverad dekor av familjevapnet Lygon, stämplade, oljeflaskans höjd 20, pepparströarens höjd 13 cm

Obetydliga repor och bucklor, obetydligt nagg på glaset

295778

2015-02-27