Robert Peaston England 1700-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROBERT PEASTON, oljeflaska och pepparströare, sterlingsilver och glas, London ca 1770, glaset slipat, oljeflaskan med graverad dekor av familjevapnet Lygon, stämplade, oljeflaskans höjd 20, pepparströarens höjd 13 cm
Obetydliga repor och bucklor, obetydligt nagg på glaset
295778
2015-02-27