Silverbägare 16/1700-tal

Silverbägare 16/1700-tal
Silverbägare 16/1700-tal
Silverbägare 16/1700-tal
Silverbägare 16/1700-tal
Silverbägare 16/1700-tal
Silverbägare 16/1700-tal

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BÄGARE, silver, 16/1700-tal, troligen Norge, rik graverad dekor med motiv av tulpaner och blommor samt monogram "E.E.S M.L.D 1674", oidentifierad mästarstämpel, höjd ca 8 cm, total vikt ca 99 g

Obetydliga bucklor

295809

2015-02-27