Mitad herrfickur i 14 k guld
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MITAD, 14 k guld, fickur, 1900-talets första hälft, savonett, försilvrad urtavla med arabiska siffror, blånerade visare, innerboett i 14 k stämplad V Henri Leuba, ankargång, verk nr: 1197341, boett nr: 121872, diameter 49,5 mm, vikt ca 74 g
Insida med gravyr, tavla och visare med skador och slitage, verket saknar
295859
2015-02-27