Damfickur i 14 k guld
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAMFICKUR, 14 k guld, 1900-talets första hälft, vitemaljerade urtavlor med arabiska siffror, ankargång resp cylindergång, innerboett i metall, breguetspiral resp plan, diameter 33-34 mm, vikt 54 g
En med ej originalglas samt monogram, slitage och bucklor
295865
2015-02-27