Herrfickur i 18 k guld 1800-tal
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FICKUR, 18 k guld, 1800-talets första hälft, sannolikt Frankrike, guillocherad urtavla med romerska siffror, blånerade visare, spindelgång, innerboett i metall, boett med räfflad kant, diameter 53 mm, vikt 94 g
Saknar glas, skador och slitage
295940
2015-03-17