Herrfickur i 18 k guld 1800-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FICKUR, 18 k guld, 1800-talets första hälft, sannolikt Frankrike, guillocherad urtavla med romerska siffror, blånerade visare, spindelgång, innerboett i metall, boett med räfflad kant, diameter 53 mm, vikt 94 g

Saknar glas, skador och slitage

295940

2015-03-17