Jean-Antoine Lépine damfickur i 18 k

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JEAN-ANTOINE LÉPINE, boett i 18 k trefärgat guld, s.k. trois couleurs, damfickur, 1700-talets slut, Frankrike, Paris, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, spindelgång, boett besatt med rosenstenar samt blått glas under guillocherad yta, signerat verk, diameter 33 mm, vikt ca 30 g

Skador och slitage

295992

2015-03-17