Kinesisk skål

Kinesisk skål
Kinesisk skål
Kinesisk skål
Kinesisk skål
Kinesisk skål
Kinesisk skål
Kinesisk skål
Kinesisk skål

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av snäckor, fiskar och lotus, höjd 8,5 diameter 21 cm

Tillverkningsdefekter, nagg

296077

2015-02-28