Matsalasgrupp i gustaviansk stil

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MATGRUPP, 10 dlr, gustaviansk stil, 1900-tal, mönstrad klädsel, fleuroner, kannelerade ben, bestående av: 8 stolar, bord med 2 iläggsskivor (30 cm vardera), sideboard med lådor samt skåpsdörrar med bakomliggande inredning i form av hyllplan, bordets höjd 74 150x94 cm sideboardets höjd 79, 169x48 cm

Nyckel till sideboard finns att uthämta i utlämningsdisken, ytslitage, sprickor i lacken

296135

2015-02-28