Ljuskrona i plåt
2015-02-28
296153
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, omkring 1900-talets mitt, enligt uppgift Svenskt Tenn, för 6 ljus, grönmålad plåt, dekor i form av lövverk, insida med 3 ljuspunkter, höjd ca 50 cm
Slitage, färgbortfall, bucklor