Ljuskrona i plåt

Ljuskrona i plåt
Ljuskrona i plåt
Ljuskrona i plåt
Ljuskrona i plåt

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSKRONA, omkring 1900-talets mitt, enligt uppgift Svenskt Tenn, för 6 ljus, grönmålad plåt, dekor i form av lövverk, insida med 3 ljuspunkter, höjd ca 50 cm

Slitage, färgbortfall, bucklor

296153

2015-02-28