Vacheron Constantin herrfickur i 18 k

Klubbat för:

13 000 SEK

15 000 SEK

VACHERON CONSTANTIN, 18 k guld, ca 1915, savonett, försilvrad urtavla med arabiska siffror i svart märkt L Sandgren & Son Stockholm, innerboett i 18 k, ankargång, breguetspiral, svanhals, blånerade verkskruvar, verk nr: 358047, boett nr: 221101, diameter 51 mm, vikt ca 111 g

Tavla med slitage och repor, insida med servicenoteringar

296155

2015-03-17