Gustaf Cederström oljemålning
Klubbat för:
3 400 SEK
4 000 SEK
GUSTAF CEDERSTRÖM (1845-1933): Häst, signerad Cm, olja på pannå, 35x26 cm
PROVENIENS: Fröken Carola Cederström
UTSTÄLLD: Gustaf Cederströms minnesutställning, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1935
Krackelyrer, ytsmuts, mindre hål i hörnen.
296279
2015-03-07