Gustaf Cederström oljemålning

Gustaf Cederström oljemålning
Gustaf Cederström oljemålning
Gustaf Cederström oljemålning
Gustaf Cederström oljemålning

Klubbat för:

3 400 SEK

4 000 SEK

GUSTAF CEDERSTRÖM (1845-1933): Häst, signerad Cm, olja på pannå, 35x26 cm
PROVENIENS: Fröken Carola Cederström
UTSTÄLLD: Gustaf Cederströms minnesutställning, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1935

Krackelyrer, ytsmuts, mindre hål i hörnen.

296279

2015-03-07