Halda herrfickur i silver

Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver
Halda herrfickur i silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HALDA FICKURSFABRIK, silver, fickur, Svängsta, Sverige, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett stämplad Q6 (1894), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), ankargång, breguetspiral, blånerade visare, Z-verk, nr: 1413, diameter ca 50 mm

Boett med lagning, slitage

296572

2015-03-17