Halda herrfickur i silver
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HALDA FICKURSFABRIK, silver, fickur, Svängsta, Sverige, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett stämplad Q6 (1894), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), ankargång, breguetspiral, blånerade visare, Z-verk, nr: 1413, diameter ca 50 mm
Boett med lagning, slitage
296572
2015-03-17