Urna Meissen
2015-03-04
296623
| Klubbat belopp | 5 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
URNA, med lock, Meissen, Tyskland, 1900-talets början, polykromt bemålad dekor av blomsterbukett och ströblommor, locket krönt av blomma, höjd ca
Blomman med smärre nagg