KAJAK, "Laxen", Max Andersson, 1950-tal, Mahogny

KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,
KAJAK,

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KAJAK, "Laxen", Max Andersson, 1950-tal, skrov i mahogny och däck av duk, delvis bemålad, längd 5 m, brännmärkt i sittbrunnen

Max Andersson kanotvarv var verksamt 1920 - 1967 i Västerås, vars ritningar senare köptes av Trapper. Grundare var Max Andersson (1898-1978).

Lagad mindre skada i skrovet, utbytt roder, duken med mindre skador

296632

2015-03-02