Bojaner, Tallrik, Kina
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOJANER, 2 st, TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose med motiv av blommor, bojaner med snidade rikt ornamenterade lock, tallrikens diameter 23 cm
Tallriken med smärre nagg samt obetydlig kantlagning, locken troligen senare
296725
2015-03-02