Klubbat för:
2 400 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
SKÅL, lergods, Cypern ca 800-600 fKr, geometrisk dekor, höjd 6, bredd 20 cm
Proveniens: Fynd av Einar Gerstad vid utgrävning på Cypern, 1930-tal
Zustandsbeschreibung
296736
2015-03-16
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner