Handlanterna

Handlanterna
Handlanterna
Handlanterna
Handlanterna
Handlanterna
Handlanterna
Handlanterna
Handlanterna
Handlanterna
Handlanterna

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

LANTERNA, 1900-talets första hälft, vridbart innerhus för grönt respektive rött glas, spritbrännare, skyltmärkt TGDG, / ÅL. ST. samt stämpelmärkt KARLSKRONA LAMPFABRIK, höjd ca 31 cm

Slitage, rött glas med spricka

296772

2015-03-02