Slaglåsgevär
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, ändrat från flinlås, 1700-talets slut, pipa med oktagonalt kammarstycke med ägarinitialer IS, låset märkt P:S:S, helstock av alm med stålbeslag, längd 128 cm
kolvdosans lock skadat, skador
296797
2015-03-17