Kaffeservis meissenmärke
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFESERVIS, 9 dlr, 1900-talets första hälft, meissen liknande märke, bestående av 6 kaffekoppar på fat, kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål med lock, kannans höjd 22 cm
2:sort, gräddkanna med nagg och spricka
296806
2015-03-02