Slagåsgevär
Valmis
2015-03-17
296814
| Korkein tarjous | 3 200 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, dubbelpipigt, 1800-talets mitt, damaskerade pipor märkta Damas Anglais, graverade lås med jaktscen, skuren kolv med stålbeslag, längd 116 cm
en hane bruten, träskador