Anders Rundeluis herrfickur

Anders Rundeluis herrfickur
Anders Rundeluis herrfickur
Anders Rundeluis herrfickur
Anders Rundeluis herrfickur
Anders Rundeluis herrfickur
Anders Rundeluis herrfickur
Anders Rundeluis herrfickur
Anders Rundeluis herrfickur
Anders Rundeluis herrfickur
Anders Rundeluis herrfickur

Klubbat för:

5 400 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

ANDERS RUNDELIUS, silver, fickur, (f 1746-1809), Stockholm, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, spindelgång, blånerade verkskruvar, botten märkt MM (Matthias Meijer), (verksam 1765-1777), daterad 1772, diameter 59 mm

Kuntoraportti

Slitage, urtavla med skador

296833

Päivämäärä:

2015-03-17