Bordsur med speldosa 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, med speldosa, 1800-talets mitt centraleuropa, empirestil, kolonner i kanelerad alabaster, svartmålad och förgylld dekor, höjd 60, 40 x 13 cm
Uppdragningsnyckel till urverk saknas, nyckel till speldosa finns
297010
2015-03-03