Bordsur med speldosa 1800-tal

Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal
Bordsur med speldosa 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, med speldosa, 1800-talets mitt centraleuropa, empirestil, kolonner i kanelerad alabaster, svartmålad och förgylld dekor, höjd 60, 40 x 13 cm

Uppdragningsnyckel till urverk saknas, nyckel till speldosa finns

297010

2015-03-03