Skål i wucai porslin Kina

Skål i wucai porslin Kina
Skål i wucai porslin Kina
Skål i wucai porslin Kina
Skål i wucai porslin Kina
Skål i wucai porslin Kina
Skål i wucai porslin Kina

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1600-tal, wucaifärger, spegeln med dekor i underglasyrblått,, höjd 10 diameter 20 cm

Mynningsnagg

297140

2015-03-03