Siri Derkert
2015-03-04
297280
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SIRI DERKERT (1888-1973): (2) "Ungdomen kommer, nytt samhälle, ny kultur", signerat i plåten, färglitografi, 49x64 samt "Jag vägrar förinta mig själv!", signerad S Derkert, 31/60, litografi, bladstorlek 57x43 cm
Smärre hanteringsveck, oramade