Bordsur samt urnor 1 par porslin
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, 1 par URNOR, porslin, 1900-talets början, tryckt samt bemålad dekor i form av landskap med figurer, metallmontering, urets höjd 52, urnornas höjd 50 cm, 2 nycklar finns
Nycklar finns, uret med spricka samt lös montering, vaserna med ytslitage
297401
2015-03-04