Bordsur samt urnor 1 par porslin

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, 1 par URNOR, porslin, 1900-talets början, tryckt samt bemålad dekor i form av landskap med figurer, metallmontering, urets höjd 52, urnornas höjd 50 cm, 2 nycklar finns

Nycklar finns, uret med spricka samt lös montering, vaserna med ytslitage

297401

2015-03-04