Adriaen van Ostade etsning
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ADRIAEN VAN OSTADE (1610-1685): The Knifegrinder - Le Rémouleur, signerad med monogram i plåten, etsning, ca 1671, 8,5x7,4 cm bladmått 9,1x7,8 cm
Litteratur: Bartsch 36, Godefroy 36, Hollstein 36, III/III état
297411
2015-03-04