Adriaen van Ostade etsning

Adriaen van Ostade etsning
Adriaen van Ostade etsning

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ADRIAEN VAN OSTADE (1610-1685): The Knifegrinder - Le Rémouleur, signerad med monogram i plåten, etsning, ca 1671, 8,5x7,4 cm bladmått 9,1x7,8 cm
Litteratur: Bartsch 36, Godefroy 36, Hollstein 36, III/III état

297411

2015-03-04