Matgrupp Kerstin Hörlin Holmqvist

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSALSGRUPP, 5 delar, 1970-tal, stolar "Charlotta", Kerstin Hörlin Holmqvist för Asko, bordet Asko, vitlackerat, stolar med spjälade ryggar samt sitsar klädda i textil, 3 iläggsskivor (30 cm vardera), bordets höjd 72, 130x90 cm
Litteratur: se "Form and Substance of Finnish furniture"

Bruksslitage

297549

2015-03-05