Takkrona, CG Hallberg, 1900-talets första hälft

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKARMATUR, stomme i nysilver, C.G. Hallberg, 6 ljusarmar, 3 elektriska ljuskällor, prismor, märkt Hallberg, höjd 80 cm

En ljusarm skadad, glaskupa saknas, smärre slitage

297583

2015-03-06