Fällbord fanerat i alrot Jacob Sjölin

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FÄLLBORD, Mälardalen, (Jacob Sjölin, mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), signerade JAC. SIÖLIN KÖPING OCH KUNGSÖR N:o 528 samt hallstämpel, fanerat med alrot, svärtad pelarfot, höjd 74, diameter 84 cm

Slitage

297745

2015-03-06