Fällbord fanerat i alrot Jacob Sjölin
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÄLLBORD, Mälardalen, (Jacob Sjölin, mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), signerade JAC. SIÖLIN KÖPING OCH KUNGSÖR N:o 528 samt hallstämpel, fanerat med alrot, svärtad pelarfot, höjd 74, diameter 84 cm
Slitage
297745
2015-03-06