Teckningar mm över Stockholm 1800-1900tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOCKHOLM, TECKNINGAR MM. Ca 16 teckningar, skisser mm, 1800-1900-tal, varierande storlek, mest mindre ca 18x16 - 25x20 cm, bl.a. Einar Jolin, blyertsteckning, signerad 1927, över Stadshuset, ca 14x20,
Ulriksdal, Riddarhuset, Grundritning på Sanct Clara, Bazaren à Norrbro, F. Lindström, Parti af Mälartorget

Vissa skador, fläckar, några uppklistrade,

297819

2015-03-06