Stockholm grafiska planscher 1700-1800tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOCKHOLM PLANSCHER Ca 18 graverade och litograferade vyer över Stockholm, 1700-1800-tal, varierande storlek, ca 19x25 cm, bl.a. Hackert - Testoline. II.e vue de Marieberg près de Stockholm, ca 1780, ca 19x27 cm

Skador och revor, fläckar, några upplimmade

297823

2015-03-06