Bordspendyl 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, brons, delvis förgylld, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av figurgrupp, höjd ca 41 cm
Nyckel, pendel o klockdel finns att avhämta vid, Utlämningen. Urtavlan med skador, enstaka dekordetaljer saknas, arm till klangskålen av
297858
2015-03-07