Bordspendyl 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, brons, delvis förgylld, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av figurgrupp, höjd ca 41 cm

Nyckel, pendel o klockdel finns att avhämta vid, Utlämningen. Urtavlan med skador, enstaka dekordetaljer saknas, arm till klangskålen av

297858

2015-03-07