Olof Arborelius motiv från Dalarna
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OLOF ARBORELIUS (1842-1915): "Sommarnatt i Dalarne", signerad och daterad Arborelius1874, olja på duk, ca 102 x 144 cm
Utställd: Olof Arborelius Minnesutsällning på Nationalmuseum 1943, utställningskatalog medföljer och finns att hämta i Utlämningen
297919
2015-03-07